Viss par darbu!

Kā darba devējam pieprasīt apdrošināšanu

Darbs ir daudzu cilvēku dzīves milzīga sastāvdaļa, jo darba vietās mēs pavadām lielāko savas dzīves daļu, taču, ja reiz mēs tik daudz laika pavadām darbā, kādēļ gan mēs nevarētu no saviem darba devējiem pieprasīt veselības vai kādus citus pabalstus, kas mums ievērojami atvieglotu dzīvi? Un, ja tu esi gatavs savam bosam pieprasīt kādu no šīm apdrošināšanām, tad noteikti ieskaties šajos padomos, ka to veiksmīgāk izdarīt.

Bieži vien darba devējs nemaz neuzskata, ka padotajiem ir nepieciešama kaut kāda veida apdrošināšana, jo galu galā, neviens tam nekad neko tādu nav jautājis, tādēļ pirmais padoms, ko es tev varu dot, ir pirmām kārtām jau vispār saņemties un patiešām arī pieprasīt savam darba devējam apdrošināšanu vai pabalstus, kuri tev ir nepieciešami. Ja tu nejautāsi, darba devējs arī tos nenodrošinās, jo tavs boss nespēj lasīt domas un tāpēc visdrīzāk arī nenojauš, ka tu vēlies kādus papildus pabalstus.

Ja tu beidzot esi saņēmies un nolēmis savam darba devējam arī pajautāt, vai būtu iespējams nokārtot tev apdrošināšanu, to nemaz nav tik grūti izdarīt. Viss, ko tev vajag izdarīt, ir pirms došanās uz priekšnieka kabinetu, pārdomāt argumentus, ar kuriem tu pamatotu, pirmkārt, jau kādēļ tev pienāktos šī apdrošināšana, un, otrkārt, kādēļ arī pašam darba devējam šī apdrošināšana nebūt nebūtu milzīga neērtība. Vienalga, vai tu pieprasi apmaksātu automašīnas apdrošināšanu, jo tev ikdienā ir jāmēro garš ceļš no mājām uz darbu, vai tu vēlies sev veselības vai dzīvības apdrošināšanu, jo darbs pie datora nodara kaitējumu tavam acu gaišumam, tie visi var būt derīgi argumenti apdrošināšanas nepieciešamībai.

Vēl, pieprasot šo apdrošināšanu, es iesaku tev arī palīdzēt savam darba devējam un uzreiz jau nodrošināt viņam sarakstu ar potenciālajām apdrošināšanas programmām, kas, gadījumā, ja viņš jau nav uzticamas apdrošināšanas kompānijas klients, palīdzēs viņam izvēlēties tev un uzņēmumam izdevīgāko apdrošināšanas programmu. Šīm programmām, protams, nevajadzētu būt ļoti dārgām, taču noteikti neizvēlies arī tikai un vienīgi lētākās programmas, jo galu galā tā ir apdrošināšana, nevis, piemēram, jaunas pildspalvas iegāde.

Pat ja, pēc apdrošināšanas pieprasīšanas tavs darba devējs atsakās tev to nodrošināt, tici man tavi darba kolēģi tik un tā būs pateicīgi, jo tieši tu biji tas pirmais drosmīgais, kurš ko tādu uzdrīkstējās pieprasīt. Un, iespējams, tu pat vari piedabūt arī citus kolēģus darba devējam pieprasīt šo apdrošināšanu, kas var novest pie tā, ka tavam priekšniekam nāksies jums apdrošināšanu tomēr nodrošināt, jo tai ir tik liels pieprasījums. Bet pozitīvākajā gadījumā, ja šī apdrošināšana tev tiek nodrošināta, tas nozīmē, ka arī pārējiem taviem kolēģiem ir iespējas saņemt apdrošināšanu vai kādus citus pabalstus.

Eksperts darba jautājumos

Apskatīt visus autora rakstus