Viss par darbu!

Kā iegūt darbu, ko tu vēlies?

Šis ir viens no jautājumiem, ko ikvienam cilvēkam vajadzētu savā dzīvē uzdot tad, kad ir laiks domāt par savu nākotni un saprast, ko tad īsti tu vēlies sasniegt no savas dzīves un kādā jomā tu vēlies darboties un kādai jomai tu veltīsi savu darbu? Katrs no mums savas dzīves laikā padarīt ļoti daudz un tiks nostrādātas daudzas jo daudzas dienas pie projektiem, kas tik izvēlēti, kā pietiekoši stabili un pietiekoši labi tavām vēlmēm. Un tāpēc, ka pasaulē ir tik daudz profesiju, katrs no jums var darīt to, ko viņš vēlas un nav vajadzīgs darīt lietas, kas nepatīk, un, ja arī iesākumā šīs lietas ir jādara, ir jāmēģina pēc iespējas ātrāk no tām tikt vaļā un sākt darīt to, kas tev patīk, un, kur tu vari ielikt sevi visu. Darbs vienmēr paliks darbs un nekas nebūs tā, ka tu varēsi darīt tikai un vienīgi to, kas tev patīk, un vienmēr būs lietas, kas tev patiks mazāk, bet, ja kopējais mērķis un tas kam tu strādā ir pietiekoši nopietns mērķis tad visas šīs grūtības būs daudz vieglāk pārvarēt.

Parasti cilvēki sāk domāt par to, ko vēlas nākotnē darīt jau bērnībā, bet šie mērķi reti kad tiek izpildīti un tīņu gados, kad ir jāsāk izvēlēties vidusskolas novirziens vai arī augstskola un studiju programma, tad jaunietim ir jāsāk domāt, kas viņam patīk, un kādā virzienā doties. Bet ne visi cilvēki šajā vecumā ir gatavi jau uzņemties šādu lomu un domāt par savu nākotni un, varbūt, cits to spēja darīt jau pamatskolā, bet cits to var sākt darīt tikai pēc 25 gadu vecuma. Katrs no mums ir savādāks un mūsu attīstības ātrumi ir atšķirīgi tāpēc nav iespējams visus bērnus spiest pēc vienas programmas neatkarīgi no katra konkrētā attīstības progresa.

Ja tu pašlaik domā par to, kas tad būs tā joma, kurā tu vēlies strādāt, vai arī par savu ideālo darbu, tad galvenais ir domāt par lietām, kas tev patīk un mēģināt izdomāt, kā no šīs lietas saņemt naudu. Piemēram, cilvēks, kuram patīk filmas var veidot filmu apskatus un pēc katras filmas noskatīšanās uzrakstīt vai izveidot apskatu, kur pretī cilvēks, kuram patīk daba, meži un koki var kļūt par gidu vai ekskursiju organizatoru. Katram ir jāizdomā, kas ir tā lieta, kas viņu visvairāk saista, un kā šajā jomā nopelnīt iztiku darot to, kas tev patīk. Protams ne visās nozarēs būs tik viegli izdomāt darba vietu un pelnīt naudu, tomēr praktiski visās nozarēs to ir iespējams izdarīt un vajag tikai kreativitāti un apņemšanos.

Kad ir atrasta jomā, kurā tu vēlies strādāt un arī uzņēmums, kas izskatās pietiekoši interesants un darbojas šajā jomā, tad nākamais solis ir tikt iekšā šajā uzņēmumā, un to var darīt piesakoties strādāt par velti, jo neviens uzņēmuma vadītājs neatteiks, ja kāds vēlas strādāt par velti, un darot šo darbu sevi pierāda un dara daudz vairāk nekā viņam tiek uzdots. Šādu cilvēku uzņēmējs noteikti vēlēsies paturēt un bieži vien pat būs gatavs atlaist kādu citu cilvēku lai tikai iegūtu šo talantu un apņemšanos. Galvenais ir būt neatlaidīgam un neatmest cerību, jo vienmēr ir iespējams darīt lietas, lai piesaistītu kāda uzmanību un vislabākā piesaiste ir pierādot, uz ko tu esi spējīgs.

Un šeit būs Stīva Džobsa runa par to, ka katram no mums ir jāmeklē tās lietas, kas mums patīk, jo dzīve ir pārāk īsa!

Eksperts darba jautājumos

Apskatīt visus autora rakstus