Viss par darbu!

Kā mainīt darbu, jeb pāriet no viena uzņēmuma pie cita?

Mūsdienu pasaulē, kad viss mums apkārt mainās tik ātri cilvēki savas dzīves laikā maina darba vietas vismaz piecas līdz desmit reizes un visticamāk, ka, jo ātrāka notiks tehnoloģiju attīstība, jo cilvēki aizvien vairāk sāks mainīt darbus vai arī vispār sāks strādāt gadījuma darbus pēc pasūtījuma. Mūsdienās kompānijas aug un attīstās daudz ātrāk, kā tas bija pagātnē un tāpēc cilvēkiem vairs nav pieejamas stabilas ilgtermiņa darba vietas, jo gan produkti gan pakalpojumi, kas tiek ražoti nemitīgi tiek mainīti un tas savukārt liek algot savādākus darbiniekus, kas specializējušies citā jomā, vai arī apmācīt esošos darbiniekus.

Lai vieglāk pārvarētu šīs nemitīgās darba maiņas ir nepieciešams veidot rezerves uzkrājumus, ko tad arī izmantot tad, kad ir jāmaina šī darba vieta un vairākus mēnešus esi palicis bez darba. Uzkrājumu veidošana ir jebkuru pārmaiņu izdzīvošanas pamats, jo bez uzkrājumiem būs jāņem kredīti lai varētu šo periodu izturēt un pēc tam šie aizdevumi jāatmaksā ar papildus procentiem. Protams, ja nav citas izejas ir ļoti labi, ka šāds kredītu pakalpojums ir pieejams, bet jāatceras, ka jauna darba atrašana var ieilgt un tā nereti nesokas tik ātri, kā gribētos, tāpēc arī vajadzētu jau pirms pirmās darba vietas pamešanas sākt meklēt jauno darba vietu. Protams ir situācijas, kad nav iespējams paredzēt, vai darba vieta būs vai nebūs un ir iespējama atlaišana no darba devēja puses, bet pamatā jau tomēr cilvēki paši parasti izvēlas mainīt darbu uz kādu labāku vai labāk atmaksātu, vai arī tādu, kur jūt, ka viņi dara labu sabiedrībai.

Uzņēmumu maiņa neskatoties uz to vai tā notiek pēc paša darbinieka izvēles vai pēc darba devēja lēmuma noteikti, ka nav viegls posms cilvēka dzīvē un tāpēc katram vajadzētu padomāt par to, kā šo procesu padarīt daudz vieglāku un izbaudīt brīvo laiku. Ja tu gadiem ilgi neesi bijis atvaļinājumā tad šis brīvais laiks, var būt, kā ilgi gaidītā atpūta un it sevišķi tad, ja tu esi iekrājis naudu jau iepriekš, tad tev nu ir beidzot laiks paceļot vai arī vienkārši nedarīt neko un padomāt, ko tu ar savu dzīvi vēlies sasniegt.

Ja šo laiku nav iespējams atpūsties vienmēr taču ir iespējams darīt vairāk un vairāk, ejot no uzņēmuma pie uzņēmuma un prasot, vai viņiem nav atvērtas darba vietas uzcītīgam un zināt gribošam un gudram cilvēkam. Šādos uzņēmumos, ja tas ir pietiekoši liels un prestižs ir iespējams pastrādāt bez maksas un pierādīt sevi vienu vai divus mēnešus, un, ja īsts darbs netiks piedāvāts, tad tik un tā tu iegūsi ļoti labu darba pieredzi un jaunas zināšanas, ko varēsi izmantot savā dzīvē, nākamā darba meklējumos vai kādā citā jomā.

Eksperts darba jautājumos

Apskatīt visus autora rakstus