Viss par darbu!

Kā panākt, lai daba diena paiet ātrāk?

Visi, kuri ikdienā strādā algotu darbu nereti vēlas, lai to darba diena paietu ātrāk, vienalga, vai tas ir tādēļ, ka ir piektdiena un tu ātrāk vēlies sākt nedēļas nogales svinības, vai ir pirmdiena – nedēļa grūtākā diena – un tu ātrāk vēlies, lai šī pirmdiena paiet. Tādēļ šeit būs daži ieteikumi, kā panākt, lai tava darba diena paiet nemanot.

1. Izveido ergonomisku un ērtu darba vietu

Bieži vien tev šķiet, ka darba diena velkas gliemeža lēnumā un tā nekad nebeigsies, tieši tādēļ, ka tev ir neērta un neergonomiska darba vieta un tu darba dienas gaitā ar vien jūties neērti un centies iekārtoties. Tādēļ iesaku izveidot pēc iespējas ērtāku darba vidi īpaši, ja tu daudz stundas pavadi pie datora monitora un sēdošā stāvoklī, jo šāda darba vide nodrošinās, ka tu neizjūti sāpes vai diskomfortu dienas gaitā, kā rezultātā diena paies daudz ātrāk. Šeit pat varu arī pieminēt, ka, papildus ergonomiskai videi tev uz darbu vajadzētu arī vilkt ērtu apģērbu, kas arī nodrošinās, ka tu dienas laika visu laiku nejūties neērti. Nomaini neērtas un stīvas drēbes pret ērtām un tu redzēsi, cik daudz labāk tu jutīsies ikdienā un kā darba diena paskries vēja spārniem.

2. Socializējies

Vēl kāds faktors, kas liek tavai darba dienai ievērojami ievilkties un šķist, ka tā nekad nebeigsies, ir, ja tu visu dienu pavadi klusumā vai vienatnē un ne ar vienu nerunā, jo tieši socializēšanās un sarunas ar citiem darba kolēģiem var nedaudz pakavēt laiku un likt tavai dienai paiet ātrā.

3. Izveido darba rituālu

Zinu, ka daudziem cilvēkiem riebjas rutīna un viena un tā paša darba rituāla atkārtošanās, taču patiesībā ir pierādīts, ka sava veida darba rituāls vai darbības, kuras tu veic ik dienu gandrīz vienā un tajā pašā laikā var likt laikam paskriet daudz ātrāk. Piemēram, iesāc katru dienu 11:00 doties pēc tējas vai kafijas krūzes, vai, piemēram, ap 15:00 izej ārā vai apej riņķi pa biroja ēku. Šādi tu ne tikai nedaudz izkustēsies, ja tev ir sēdošs darbs, bet tu varēsi izmantot šīs darbības kā atskaites punktus, kad, piemēram, darba diena tuvojas noslēgumam.

4. Darba laikā klausies mūziku

Ja tas ir iespējams, es arī iesaku darba laikā klausīties mūziku, kaut vai uz austiņām, jo mūzika ne tikai aizpildīs pauzes starp darbiem, bet padarīs tavu darbu jautrāku, kā arī palīdzēs tavam prātam būt nodarbinātam, lai tev šķistu, ka darba diena paskrien ātrāk. Papildus tam ir arī atklāts, ka, klausoties mūziku darba laikā, cilvēks patiesībā nodarbina lielāku savu smadzeņu daļu, kas var arī ievērojami palielināt tavu produktivitāti.

Eksperts darba jautājumos

Apskatīt visus autora rakstus